تبلیغات
اسلام آباد پست
 
قالب وبلاگ

استاندار کرمانشاه با انتقاد از عملکرد دستگاه‌های استان در واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی، گفت: تا به امروز عملا هیچ پروژه‌ای در استان به بخش خصوصی واگذار نشده است.

اسدالله رازانی در جلسه امروز (13 آذر) شورای برنامه ریزی استان با اشاره به تصویب دو مصوبه اعتباری جدید برای استان، گفت: یکی از این مصوبات مربوط به سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری است که از این محل، 130 میلیارد تومان پروژه جدید برای استان تصویب شده است.


وی تصریح کرد: همچنین از محل سفر هیات دولت به استان 90 میلیارد تومان جهت برخورد با حوادث غیر مترقبه مصوب شده که از مجموع این اعتبار 60 میلیارد تومان آن جهت جبران خسارت مربوط به سرمازدگی باغات و مزارع شهرستان سنقروکلیایی و 30 میلیارد تومان آن جهت مقابله با سایر حوادث از جمله سیل است.

استاندار کرمانشاه با اشاره به تصویب 1050 میلیارد تومان پروژه در سفر هیات دولت به استان، گفت: تمام اعتبارات مصوب برای اینکه ثمرات خود را در استان نشان دهد، نیازمند پیگیری جهت وصول است، بنابراین درخواست ما از همه دستگاه‌ها این است که به طور جدی وصول اعتبارات مربوط به دستگاه خود را هم از سازمان مرکزی مربوطه و هم از طریق سازمان برنامه و بودجه پیگیری کنند و در جلسات آینده باید گزارش وصول این اعتبارات ارائه شود.

استاندار کرمانشاه به تدوین لایحه بودجه سال آینده کشور نیز اشاره کرد و افزود: این لایحه آخرین مراحل خود را در هیات دولت طی می‌کند و قطعا تحرکات و فعالیت‌های دستگاه‌ ها در جهت افزایش اعتبارات استان تاثیرگذار خواهد بود.

رازانی با بیان اینکه در این زمینه می‌توان رایزنی‌هایی را نیز با نمایندگان استان انجام داد، گفت: هرچند این رویه مورد تایید دولت نیست که لابی از طریق مجلس در زمینه بودجه صورت گیرد، اما به هرحال این لابی غیررسمی همواره وجود داشته و از مسئولین دستگاه‌ها می خواهیم از این طریق در جهت افزایش اعتبارات استان تلاش داشته باشند.

رازانی در ادامه با انتقاد از رویکرد واگذاری پروژه‌های استان به بخش خصوصی، گفت: یکی از رویکردهای جدی دولت بحث واگذاری پروژه‌های دولتی به بخش خصوصی است و در همین راستا بیش از هزار پروژه در کشور به بخش خصوصی واگذار شده است.

وی افزود: متاسفانه سهم استان از این تعداد پروژه تقریبا صفر است و عملا هیچ پروژه‌ای در استان به بخش خصوصی واگذار نشده است.

استاندار کرمانشاه با انتقاد از عملکرد دستگاه‌های استان در این زمینه، گفت: دستگاه‌های استان باید به طور جد در این زمینه ورود کنند.

رازانی تاکید کرد: در همین راستا گزارش واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی باید به طور مستمر در دستور کار جلسات شورای برنامه‌ریزی استان قرار گیرد و کوتاهی دستگاهی در زمینه این واگذاری به عنوان نقطه ضعف دستگاه و انجام بیشتر واگذاری به عنوان نقطه قوت آن دستگاه ثبت می‌شود.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: در قالب دستورالعمل ابلاغی از همه دستگاه‌های استان خواهیم خواست به طور جد در این زمینه ورود پیدا کنند.

رازانی در ادامه با بیان اینکه تشکیل کارگروه‌های مختلف در استانداری تا حد زیادی وقت مدیران استان را به خود اختصاص می‌دهد، گفت: اگر این جلسات برنامه‌ریزی شده نباشد مدیران استانی نمی‌توانند به حوزه کاری دستگاه خود و مشکلات شهرستان‌ها بپردازند.

وی افزود: در همین راستا مقرر کردیم تا جلسات کارگروه‌ها تنها در سه روز ابتدای هفته و آن هم در زمان بعدازظهر برگزار شود تا مدیران استان بتوانند به کار دستگاه خود رسیدگی کرده و سرکشی نیز به شهرستان‌ها داشته باشند.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: در همین راستا عمده جلسات کارگروه به غیر از موارد مهم و خاص تا پایان سال، ساعت 12 و 30 تا 14 و 30 دقیقه سه روز ابتدای هفته برگزار می‌شود.


[ شنبه 13 آذر 1395 ] [ 10:04 ب.ظ ] [ وحید پرندین ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

نویسندگان
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب