تبلیغات
اسلام آباد پست
 
قالب وبلاگ
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه معتقد است، گرفتن موافقت منطقه آزاد تجاری قصرشیرین هفت خوان رستم بود و این منطقه پتانسیل بسیار بیشتری نسبت به مهران، مریوان و ... دارد.

رضا رحیمی در اولین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی سال 95 که امروز (29 شهریور) برگزار شد، از هفت خوان تبدیل قصرشیرین به منطقه آزاد تجاری یاد کرد و موافقت شورای عالی مناطق آزاد با ایجاد منطقه آزاد تجاری قصرشیرین را اتفاقی خوب برای کرمانشاه دانست.


وی موافقت با ایجاد منطقه آزاد تجاری قصرشیرین را حاصل کار تیمی عنوان کرد و افزود: البته تا تصویب این منطقه در مجلس هم باز جای کار وجود دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه گفت: منطقه آزاد تجاری قصرشیرین پتانسیل بیشتری از سایر هفت منطقه دیگر مانند مهران، مریوان، سیستان و بلوچستان و ... دارد و جای تعجب است که چرا مدیران وقت پیش از این در استان کرمانشاه ایجاد این منطقه را پیگیری نکردند.

رحیمی تجارت و تردد مسافر و زائر از مرزهای کرمانشاه را نکته‌ای بسیار مهم دانست که از گذشته تا کنون حدود 50 درصد توسعه اقتصادی استان از این محل بوده است.

به گفته این مسئول، اینکه اخیرا مقرر شد تردد زائر کربلا از مرز "سومار" را نیز داشته باشیم خبر خوب دیگر برای استان بود که نتیجه پیگیری‌های فراوان و تعامل دولت و بخش خصوصی بود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه ابراز امیدواری کرد، با نابودی داعش و برقراری امنیت در منطقه، شاهد تردد زوار از مرز خسروی که زیرساخت‌ها و امکانات فنی بیشتری دارد، باشیم.

رحیمی در بخش دیگری از سخنان خود از اهمیت شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی یاد کرد که شورایی بسیار موثر و نافذ است.

وی با بیان اینکه این شورا باید خوراک فکری و مطالعاتی در اختیار بخش اجرایی استان قرار دهد، یادآوری کرد: دستور کارهای این شورا باید کارشناسی و کاربردی باشد، نه اینکه به مسائل تئوری بپردازد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه تصریح کرد: نکته دیگر در مورد این شورا این است که باید دقت شود کارهای موازی با سایر کارگروه‌های اقتصادی استان نداشته باشد.

به گفته این مسئول، در قالب این شورا می‌توان از استعدادها و ظرفیت‌های فراوانی که در کرمانشاه به عنوان سرزمین فرصت‌ها وجود دارد، استفاده کرد.

رحیمی اظهار کرد: اگر در این شرایط پس از برجام وقت نگذاریم و از فرصت‌ها استفاده نکنیم، استان‌های دیگر از آن استفاده می‌کنند.

وی در پایان بر لزوم حمایت از تولیدکنندگان داخل استان و خرید کالاهای تولید داخل کرمانشاه تاکید کرد و هم از دستگاه‌های مختلف خواست در این خصوص همکاری داشته باشند و هم از خود واحدهای تولیدی تقاضا کرد برای ارتقا کیفیت و خدمات خود تلاش کنند.

[ سه شنبه 30 شهریور 1395 ] [ 11:24 ب.ظ ] [ وحید پرندین ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

نویسندگان
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب